Hodinky Seiko Prospex Sea Solar Diver's Chronograph SSC741P1 Save the Ocean Great White Shark Special Edition

5 let záruka
Prodej ukončen
Seiko Prospex Sea Solar Diver's Chronograph SSC741P1 Save the Ocean Great White Shark Special Edition Seiko Prospex Sea Solar Diver's Chronograph SSC741P1 Save the Ocean Great White Shark Special Edition
Prodej zboží byl ukončen
Naposledy dostupné 20.7.2023.
Zobrazit hodinky
Do oblíbených
Související články
Technické parametry
Číslo zboží
183260
Záruka
24 měsíců
5 let záruka na strojek
V prodeji od
Listopad 2019
Značka
Seiko (Japonsko)
Potvrzení originality
Určení
Pánské
Průměr, tloušťka
Ø 44 mm, 14 mm
Tisk v reálné velikosti
Voděodolnost
200 M - potápění
Pouzdro
Ocel
Sklíčko
Minerální, Obchodní název: Seiko Hardlex
Řemínek
Ocel, Potápěčská extenze
Typ zapínání
Překlápěcí
Luneta
Jednosměrně otočná, minutová
Luminiscence
Ručičky a indexy, LumiBrite
Strojek
Quartz solární. Seiko V175, Hacking
Funkce a vlastnosti
Datum
Stopky (Chronograf) - Maximální kapacita: 1 hodina | Přesnost stopek: 1/5 sekundy
ISO 6425 DIVERS
Šroubovací dýnko
Šroubovací korunka

Solární chronograph ze série Save the Ocean má krásné žraločí detaily, praktickou funkci stopek a solárního dobíjení, splňují všechny požadavky na potápěčské hodinky a navíc pomáhají zachraňovat oceány.

Model Seiko Prospex SSC741P1 představilo Seiko v roce 2019 v rámci speciální edice Save the Ocean. Jde již o druhou generaci a část výtěžku jde neziskové organizaci Ocean Learning Center na záchranu oceánu. Kolekce 2019 má dovětek Great White Shark a věnuje se speciálně bílému žraloku, kterému jsou uzpůsobeny i barvy a detaily na číselníku.

Především zaujme žraločí ploutev na pozici mezi sedmou a osmou hodinou, která vykukuje z modrého číselníků s motivem vln. Druhou, ocasní ploutev žraloka najdeme na protizávaží vteřinové ručky na levém subciferníku. Právě tyto drobné detaily odlišují model od všech ostatních chronografů.

Solární chronograph spadá do řady pro profesionály Seiko Prospex Sea. I proto se pyšní typickými znaky potápěčských hodinek. Luneta je jednosměrně otočná s minutovou stupnicí, dýnko i korunka jsou šroubovací. Splňují kritéria pro certifikaci ISO 6425 pro potápěčské hodinky a voděodolnost je 200 m, tedy do tlaku 20 ATM. Překlápěcí spona ocelového tahu má pojistku a díky potápěčské extenzi je možné rychle a jednoduše zvětšit obvod tahu. Indexy i ručky mají luminiscenční vrstvu LumiBrite, díky které nebude čitelnost problém ani v kalné vodě nebo hlubinách.

Modrý číselník s motivem vln má tři subciferníky v klasickém rozmístění 3, 6, 9. První, pravý, nabízí 24 hodinový ukazatel času. Druhý, spodní, ukazuje stopované minuty, maximálně tedy hodinu. Poslední, levý, nahrazuje funkci centrální sekundové ručky a ukazuje vteřiny hlavního času. Centrální vteřinovka stopuje s přesností ⅕ s.

Kromě funkce stopek nabízí solární strojek V175 ukazatel data, garantovaná přesnost je +-15 s za měsíc a nabízí funkci pro zabránění přebití. Po plném nabití světelným zdrojem vydrží hodinky v chodu až 6 měsíců.

V rámci kolekce Save the Ocean Great White Shark byly představeny i Seiko Želvy a Seiko Samuraje. Více podrobností najdete v našem článku.