Hodinky Tissot Chemin Des Tourelles T099.407.16.047.00

5 let záruka
Prodej ukončen
Tissot Chemin Des Tourelles T099.407.16.047.00 Tissot Chemin Des Tourelles T099.407.16.047.00
Prodej zboží byl ukončen
Naposledy dostupné 20.9.2023.
Zobrazit stejné hodinky v jiném provedení
Zobrazit hodinky
Do oblíbených
Související články
Technologie a pojmy
Komplikace mechanických hodinek
19.5.2023 Agáta Vřeská
Technické parametry
Číslo zboží
175982
Záruka
24 měsíců
5 let záruka na strojek
V prodeji od
Září 2018
Značka
Tissot (Švýcarsko)
Potvrzení originality
Určení
Pánské
Hmotnost
79 g (lehké)
Průměr, tloušťka
Ø 42 mm, 11 mm
Tisk v reálné velikosti
Voděodolnost
50 M - sprchování
Pouzdro
Ocel, rozpětí nožek 21 mm
Sklíčko
Safírové, antireflex: antireflexní vrstva
Řemínek
Kůže
Luminiscence
Není
Strojek
Mechanický s automatickým nátahem. ETA Powermatic 80.111 postavený na ETA C07.111 postavený na ETA 2824-2, Rezerva chodu 80h, 21.600 BPH (3Hz), 23 kamenů, Hacking, Možnost ručního nátahu, Oboustranný nátah
Funkce a vlastnosti
Datum
Stejné hodinky v jiném provedení

Řada Tissot Chemin des Tourelles z elegantní kolekce T-Classic připomíná důležitou část historie Tissotu – jméno Chemin des Tourelles totiž vychází z názvu ulice švýcarského městečka Le Locle, v níž v roce 1907 Tissot založil svou továrnu a kde společnost sídlí dodnes. Hodinky tak odráží dlouholeté hodinářské zkušenosti (Tissot existuje od roku 1853) s výdobytky moderní doby.

Tissot Chemin des Tourelles vynikají opravdu nadčasovým, jednoduchým a čistým designem vycházejícím ze stylu formálních a společenských hodinek. Na broušeném číselníku, jenž odráží světlo s efektem slunečních paprsků, se nachází strohé ručky typu Pencil (znamenající "tužka") a datumové okénko na šesté hodině. Elegance hodinek spočívá také v lesklé úpravě štíhlé lunety a zaoblených křivkách nožek.

Průměrná velikost pouzdra 42 mm je u společenských hodinek pokládána za hraniční (do společnosti jsou vhodnější spíše menší hodinky), ovšem s tloušťkou 11 mm hodinky stále elegantně vklouznou pod rukáv saka.

Navzdory nenápadné elegantní vizáži hodinky disponují také praktickými prvky, jako je zvýšená voděodolnost do 100 M a téměř nepoškrábatelné safírové sklíčko, které je pro značku Tissot až na výjimky zavedeným standardem.

Uvnitř se nachází švýcarský mechanický strojek s automatickým nátahem Powermatic 80 s rezervou chodu 80 hodin, jehož kmit a zdobení lze pozorovat skrz průhledné dýnko.

Model je dostupný ve více barevných varitantách (stříbrná, růžově-zlatá a bicolor kombinace) a vybrat si můžete mezi prošívaným koženým řemínkem z teletiny či náramkem z ušlechtilé oceli. Pokud vás hodinky budou doprovázet na společenskou či formální událost, je vždy vhodné mít na paměti jednoduché pravidlo: ocelové prvky hodinek barevně sladit s kovovými detaily na vašem oděvu (spona opasku, manžetové knoflíčky), kožený řemínek by měl barevně odpovídat ostatním koženým doplňkům (opasek a boty).

Hodinky budou imponovat především náročnějším mužům, kteří hledají nadčasový kousek s pečetí kvality Swiss Made.

Související skupiny: AutomatySpolečenské