Hodinky Casio G-Shock Original GA-140-2AER

Casio G-Shock Original GA-140-2AER Casio G-Shock Original GA-140-2AER
Hodnocení: 5,0 - 1 recenze
Pánské hodinky - pryskyřicový řemínek, pryskyřicové pouzdro, minerální sklíčko. Veškeré technické parametry naleznete níže

Zboží je dlouhodobě nedostupné.
Naposledy dostupné 21.4.2022. Pokud chcete být o obnovení prodeje tohoto zboží informováni, pak nám na sebe zanechte email:

Hlídat
2 790 Kč včetně DPH
+ úpravy řemínku na 2 roky zdarma
+ prodlužujeme možnost vrácení do 365 dnů zdarma
+ záruka 24 měsíců přímo od výrobce
+ autorizovaný prodejce značky Casio
Přidat k porovnání Do oblíbenýchDotaz na zboží
Sledujte náš youtube hodinky 365 classic
6 NEJ: Nejlepší G-Shocky 2023
6 NEJ: Nejlepší hodinky Casio 2023
PODCAST: Novinky Casio 2023/24
Historie značky Casio – Od kalkulaček přes televize, až k hodinkám
Související články
G-Shock GA140-2A technické parametry
Číslo zboží
183972
Záruka
24 měsíců
V prodeji od
Srpen 2019
Značka
Casio (Japonsko)
Potvrzení originality
Určení
Pánské
Hmotnost
72 g (lehké)
Průměr, tloušťka
Ø 51 mm, 17 mm
Voděodolnost
200 M - potápění
Pouzdro
Pryskyřice
Sklíčko
Minerální
Řemínek
Pryskyřice
Typ zapínání
Přezka, Kovová přezka
Obvod zápěstí
14 - 21 cm
Luminiscence
Není
Strojek
Quartz. Casio 5612, Přesnost ±15s za měsíc, Baterie CR1220 (životnost 2 roky)
Alternativní označení
G-Shock GA-140-2A
GShock GA140 2A
Funkce a vlastnosti
Stopky (Chronograf) - Další funkce: Čas kola (Lap time), Mezičas (Split) | Maximální kapacita: 100 hodin | Přesnost stopek: 1/1000 sekundy
Světové časy - Prohození domácího a světového času
Alarm - Další funkce: Snooze (odložení budíku), Zvuková signalizace celé hodiny | Počet a typ alarmu: 5x denní alarm
Automatický kalendář
Odpočítávací stopky - Další funkce: Automatické opakování | Maximální kapacita: 24 hodin | Minimální nastavitelný interval: Min. 1 minuta
Odolnost proti magnetismu
Odolnost proti nárazu
Osvětlení - Automatické osvětlení, LED
Ukazatel rychlosti
Stejné hodinky v jiném provedení
Ověřené recenze našich zákazníků
(žena, 25-34 let), 15.7.2020
Dobrý den.Hodinky jsem u vás kupovala příteli ke čtyřicátým narozeninám. Měl velkou radost, protože si je vždycky přál. Moc se mu líbí a je velmi spokojený. Hodinek má tedy více, ale tyto nosí každý den.Děkujeme.
Byl komentář užitečný? ANO (2) | NE (0)

Na první pohled by si neznalé oko mohlo tento model splést s ikonou z roku 2010, GA-100. A není se čemu divit, oba modely mají totiž totožné tělo. Na druhý pohled ale zjistíme, že rozdíl je v číselníku. Jelikož je momentálně retro v módě, číselník modelu GA-140 nás vrací zpět do 90. let. Motiv číselníku má totiž připomínat přenosný magnetofon neboli „kazeťák", který byl součástí snad každé domácnosti.

Ve funkcích byste rozdíl hledali marně. Kromě základních specifik G-Shocků jako jsou zvýšená odolnost proti nárazu či voděodolnost 200M tady najdeme i daleko méně obvyklé funkce. Počínaje stopkami. Těmi jsou sice vybaveny všechny G-Shocky, ale stopky s přesností 1/1000 sekundy u jiných jen tak nenajdete. Pokračovat můžeme ukazatelem průměrné rychlosti čili tachymetrem. A nechybí ani zvýšená odolnost proti magnetismu.

Co to vlastně znamená? Magnetické pole na nás působí neustále, důležité je jakou silou. GA-140 splňují normu ISO764, která zaručuje, že hodinky budou normálně fungovat i při působení magnetického pole o intenzitě 4800 A/m (60 Gaussů). Obecně hodinky, které tuto ISO normu nesplňují dokáží odolat magnetismu o síle cca 20 Gaussů. Pro představu běžný magnet, který máme asi všichni doma na ledničce má sílu cca 50 Gaussů. Síla magnetismu ale s rostoucí vzdáleností rychle klesá, takže se nemusíte bát zmagnetizování, když projdete kolem ledničky plné magnetů i s běžnými hodinkami. I pokud na tyto G-Shocky přímo položíte běžný ledničkový magnet, pouze se zastaví ručičky a maximálně bude nutné je po odejmutí magnetu zkalibrovat s digitálním časem.

Nejvíc ohroženy magnetismem jsou mechanické hodinky, které obsahují mnoho kovových součástek. Vlivem velmi silného magnetismu se samozřejmě mohou poškodit také součástky v elektronickém strojku, toho se ale v běžných domácích podmínkách nemusíme bát. Obecně platí, že bychom se s hodinkami moc neměli přibližovat k zařízením, která vydávají silné magnetické pole. Mezi ně patří reproduktory, nebo třeba magnetická rezonance.

Související skupiny: Sportovní