E-shop a zasílání objednávek funguje na 100%. Ostravská prodejna opět otevřena >> Naše hygienická opatření.
» Hodinky » Pánské » Citizen » Promaster » Sky » AS402

Hodinky Citizen Promaster Sky Pilot Radio Controlled AS4020-52E

Citizen Promaster Sky Pilot Radio Controlled AS4020-52E Citizen Promaster Sky Pilot Radio Controlled AS4020-52E
Hodnocení: 5,0 - 2 recenze
Pánské hodinky - ocelový řemínek, ocel pouzdro, safírové sklíčko. Veškeré technické parametry naleznete níže

14 900 Kč včetně DPH

Zboží je momentálně nedostupné.
Naposledy prodáno 23.10.2019 14:30. Pokud chcete být o obnovení prodeje tohoto zboží informováni, pak nám na sebe zanechte email:

Hlídat
+ doprava zdarma
+ úpravy řemínku na 2 roky zdarma
+ prodlužujeme možnost vrácení do 365 dnů zdarma
+ záruka 60 měsíců přímo od výrobce
+ možnost gravírování (vyrytí věnování) zdarma
Přidat k porovnání Dotaz na zboží

Technické parametry

Obecné
Číslo zboží021785
ZnačkaCitizen (japonsko)
potvrzení originality a osvědčení původu
Modelová řadaPromaster / Sky
Určení (pro koho)Pánské
Voděodolnost200M - potápění
Hmotnost167g (těžké)
Záruka60 měsíců
Ciferník
Ciferníkanalogový
Lunetalogaritmická, obousměrně otočná
Luminiscenceručičky a indexy
Náramek
Materiál náramkuocel
Obvod20cm
Min.obvod16cm (upravíme zdarma)
Typ zapínánípřeklápěcí
Šířka náramku18-23 mm
Pouzdro
Materiál pouzdraocel
Sklíčkosafírové
Osazenínení
Tvar pouzdrakulatý
Průměr44mm (velké)
tisk v reálné velikosti
Tloušťka14mm
Pohon / strojek
Pohonquartz solární
Původjaponsko
StrojekCitizen Eco-Drive E670
Funkce
24 hodinový ciferník Datum Automatický kalendář Alarm Rádiem řízené Stopky (Chronograf)

Správnost parametrů garantujeme. Našli jste chybu? 500Kč pro Vás. více

Video - Citizen Promaster Sky Pilot Radio Controlled AS4020-52E

Recenze

(muž, 35-54 let), 8.3.2019
Hodinky jsem koupil své ženě, šlo o její vysněný model. Má z nich úžasnou radost. Kvalita zpracování je perfektní, jak se u této kategorie hodinek dá předpokládat. PS: Na ruce jsou opravdu obrovské :-)
Byl komentář užitečný? ANO (5) | NE (0)
(muž, 35-54 let), 5.12.2019
trochu těžší ale jinak jednoduché ovládání .je i český podrobný návod
Byl komentář užitečný? ANO | NE

Nejprodávanější analogové hodinky roku 2018 s cenovkou přes 10.000 Kč, přesně takovým titulem se pyšní hodinky Citizen Promaster Sky Pilot Radio Controlled AS4020-52E společně s titanovou verzí Citizen Promaster Sky Pilot Radio Controlled AS4050-51E. Tyto hodinky jsou tak unikátní, že jim je věnována celá recenze v našem magazínu, ze které zde uvádíme to podstatné.

Nejdůležitější funkce, pro které jsou mezi zákazníky oblíbené je řízení času pomocí rádiového signálu a solární napájení. Rádiově řízené jsou prostřednictvím signálu, vysílaného z města Mainflingen blízko Frankfurtu. Tento signál pokrývá víceméně celou Evropu, ale bohužel už nechytá signál z ostatních vysílačů na planetě jako např. hodinky Casio. Nemusíte se ale bát, pokud vycestujete mimo Evropu. Tam hodinky fungují jako běžné quartzové hodinky s přesností +-15 sec./měsíc. Pokud se ale budete pohybovat na starém kontinentě, nemusíte se starat o to, jaký je přesný čas a datum. Vše totiž tyto hodinky vědí díky zmíněné rádiové synchronizaci, která probíhá každý den ve 3 a 4 hodiny po půlnoci.

Solární napájení je také skvělá funkce. Pokud Vás zajímají podrobnosti, můžete si je přečíst v našem článku věnovanému systému Eco-Drive. Jde o technologii, která využívá sílu světla - ať už přírodního či umělého a převádí jej na energii, kterou ukládá do baterie. Nemusíte se tedy bát vybití, stačí pouze vyhrnout rukáv! Při plném dobití vydrží hodinky běžet až 6 měsíců (při přechodu do úsporného režimu). Solární článek je umístěn pod číselníkem, který zase díky vynalézavosti Citizenu vůbec nevidíte, přitom na něj světlo dopadá.

Hodinky mají safírové sklíčko, tedy to nejvíce odolné vůči poškrábání, luminiscenční ručky i indexy a korunkou na pozici osmé hodiny pak otáčíte vnitřní lunetou, která slouží k leteckým výpočtům jako je dolet letadla, jeho průměrnou rychlost a spotřebu paliva. Jsou 200M takže se s nimi můžete potápět. Hlavní funkce jsou datumovka, alarm, 24hodinový ciferník a stopky. Dále pak indikace statutu z hlediska příjmu signálu, indikace výsledku příjmu signálu, indikace úrovně přijímaného signálu, funkce zavedení časové diference, funkce pro regulaci nabíjení akumulátoru, funkce pro aktivaci energeticky úsporného režimu, funkce varování při nedostatečném nabití akumulátoru.

Vlastnosti

Stopky (1/20sec, 60min)

Stopky slouží k odměřování kratších časových intervalů, které lze měřit s přesností až na 1/20sec a maximálním dobou stopovaného intervalu 60min. Stopky můžeme snadno využít v kuchyni při vaření, sportovních aktivitách, nebo při bláznivých sázkách s přáteli…

Rádiově řízené (EU, USA, Japan, China)

Rádiově řízené hodinky jsou vybaveny systémem, který plošně zajišťuje seřizování elektronických přístrojů. Zařízení opatřená tímto systémem jsou nosiči tzv. atomového času, což pro jejich majitele znamená, že se mohou spolehnout na jejich bezvýhradnou přesnost. Tyto hodinky přijímají signál z vysílačů, které leží na území Velké Británie (Anthorn), Německa (Mainflingen), Číny (Shangqiu), USA (Fort Collins) a Japonska (Fukušima a Fukuoka).

Logaritmické pravítko

Pomocí této funkce můžete provádět různé výpočty, například letová vzdálenost, rychlost nebo spotřebu paliva.Funkce logaritmického pravítka je nejčastěji využívána leteckými piloty.

Denní alarm

Denní alarm vám připomene události, které se opakují každý den, tím, že vydává zvukový signál v nastaveném čase.Tato funkce může například upozornit na pravidelné užívání léků.

Pod vodou vydrží víc jak vy

Hodinky se stupněm voděodolnosti 200M zůstanou v suchu i při hlubokém potápění. Do 30-ti metrů pod vodou můžete být úplně v klidu.

Safírové sklíčko

V hodinářském průmyslu se využívá safír syntetický, získávaný z korundu. Safírové sklíčko je odolné vůči poškrábání. K podření safírového sklíčka však může dojít, a to dostane-li se do kontaktu se stejně tvrdým nebo tvrdším materiálem. Nevýhodou safírových skel je jejich křehkost.

Náramek z nerezové oceli

Nerezová ocel (Stainless steel) je pevná, odolná proti mechanickému i chemickému poškození, nepodléhá korozi, co se týče životnosti, je prakticky nezničitelná. K jejím nevýhodám se řadí vyšší hmotnost, která může snižovat uživatelský komfort, a náchylnost ke vzniku vlásečnicových škrábanců, které jdou poměrně snadno rozleštit. Takovému náramku se říká tah.

Překlápěcí spona s horní pojistkou a bočním otevíráním

Překlápěcí spona je nejrozšířenější model zapínání, který se používá u náramkových hodinek. Jedná se o spolehlivý, jednoduchý a velice praktický typ zapínání. Náhodné rozepnutí je složitější, protože spona má boční otevírání a je jištěno horní pojistkou.

Datumovka

Datumovka zobrazuje aktuální datum pomocí čísla. Může být automatická a bývá umístěna v malém okénku na ciferníku nebo formou ciferníku s čísly, na které ukazuje ručička.

Plně automatický kalendář

Plně automatický kalendář pozná přesné datum, bez ohledu na délce měsíce. Tento systém je naprogramován na několik let dopředu.

Solární napájení

Do hodinek s tímto typem napájení jsou integrovány tzv. fotovoltaické (solární) články, které dovedou jak umělé, tak sluneční světlo, přeměňovat na elektrickou energii a hodinky tak nepřetržitě dobíjet. Životnost solárního článku je oproti tomu stanovena přibližně na 10 let.

Citizen Eco-Drive

Jedinečný systém pohonu ECO-DRIVE vyvinutý firmou CITIZEN v sobě spojuje nejvyšší ekonomické, ekologické a estetické nároky. ECO-DRIVE mění sluneční, nebo umělé světlo v čistou energii. Světlo prochází speciálním číselníkem a vysoce citlivým solárním článkem, je přeměněno na elektrickou energii, která je ukládána do miniaturního akumulátoru a podle potřeby potom pohání quartzový stroj hodinek.

Logaritmická luneta

Logaritmická stupnice nejčastěji na vnitřní straně lunety je sice nejkomplikovanější zato nejvšestrannější. S její pomocí lze násobit, dělit, převádět jednotky a provádět mnoho dalších výpočtů. Tato luneta je typická pro letecké hodinky.

Obousměrně otočná luneta

Luneta s možným otočením v levém i pravém směru s různou variací stupnic. Luneta díky možnosti oboustranného otočení výrazně zrychluje manipulaci.

O značce Citizen

Hodinky Citizen jsou zasílány v originální krabičce. Součástí balení je mezinárodní záruční list a návod.
Krabička
Značka Citizen
Hodinky CITIZEN si na tuzemský trh prorazily cestu až ze země vycházejícího slunce – Japonska. Tato firma firma je v hodinářském světě synonymem spolehlivosti a inovací. CITIZEN jako vůbec první použil pro pohon hodinek ekologicky naprosto čisté zdroje – světlo, pohyb, teplo lidského těla – a těchto technologií se drží. Nejvýznamnějšími milníky inovátorské činnosti této japonské firmy bylo vyvinutí systém Eco-Drive. Ten využívá nevyčerpatelný zdroj energie – světlo. Hodinky jsou díky tomu prakticky „nezastavitelné“ a nevyžadují výměnu baterií, které při likvidaci škodí životnímu prostředí. Hodinky z kolekce Stiletto získali zase jiné prvenství - jde o vůbec nejtenčí hodinky na světě poháněné světelnou energií, jejichž tloušťka se pohybuje kolem pouhých 4 mm. CITIZEN také jako první uvedl na trh hodinky řízené rádiovým signálem, v jejichž pouzdru dokázal kompletně ukrýt anténní přijímač. Vysoké technologie se ale u hodinek značky CITIZEN snoubí se zdánlivě neslučitelným uživatelským komfortem, a to je činí ještě přitažlivějšími. Dnes CITIZEN ročně vyprodukuje sta miliony kusů hodinek, čímž suverénně vede ve světovém žebříčku hodinářských firem. Přesné strojky této značky pak najdeme i v pouzdrech řady modelů jiných prestižních značek.