Hamilton Khaki BeLOWZERO 1000M Automatic H78585333 + náhradní řemínek (z filmu Marťan)

Matt Damon je nosí ve filmu Marťan Ridleyho Scotta

Hodinky Hamilton Khaki BeLOWZERO 1000M Automatic H78585333 + náhradní řemínek (z filmu Marťan)

Prodej ukončen
Hamilton Khaki BeLOWZERO 1000M Automatic H78585333 + náhradní řemínek (z filmu Marťan) Hamilton Khaki BeLOWZERO 1000M Automatic H78585333 + náhradní řemínek (z filmu Marťan)
Prodej zboží byl ukončen
Naposledy dostupné 31.3.2023.
Zobrazit hodinky
Do oblíbených
Související články
Technické parametry
Číslo zboží
172124
Záruka
24 měsíců
Značka
Hamilton (Švýcarsko)
Určení
Pánské
Hmotnost
186 g (těžké)
Průměr, tloušťka
Ø 46 mm, 17 mm
Tisk v reálné velikosti
Voděodolnost
1000 M - potápění
Pouzdro
Ocel, Povrchová úprava: PVD
Sklíčko
Safírové
Řemínek
Kaučuk
Typ zapínání
Přezka
Obvod zápěstí
15 - 20 cm
Luneta
Jednosměrně otočná, minutová
Luminiscence
Ručičky a indexy
Strojek
Mechanický s automatickým nátahem. ETA 2826-2 postavený na ETA 2824-2, Rezerva chodu 38-40h, 28.800 BPH (4Hz), 25 kamenů, Hacking, Možnost ručního nátahu, Oboustranný nátah
Funkce a vlastnosti
Datum
Šroubovací korunka

Správnost parametrů garantujeme. Našli jste chybu? 500Kč pro Vás. více

Tyto obrovské černé hodinky se nazývají Hamilton Khaki BeLOWZERO 1000M Automatic H78585333. To co uchvátí Vaše oči je atypicky řešené pouzdro s černou PVD úpravou. Pouzdro je z ocelového materiálu, tudíž na ruce jde jejich velká váha poměrně snadno cítit a jeho průměr je 46mm. Čtyři velké šrouby, které nejdou přehlédnout, mají za význam připomenout jakým způsobem byl připevněn průzor na potápěčském obleku.

Od téměř všech hodinek se odlišují na první pohled číslicí 0 na pozici 12. hodiny. Ciferník je matně černý a působí na Vás klidným dojmem. S barvou ciferníku korespondují i indexy v podobě velkých arabských číslic. Uprostřed horní části ciferníku vidíme název značky Hamilton, v dolní části hodinek jak je zvykem uvidíme údaj o vodotěsnosti tedy 3330ft/1000m, s hodinkami se můžete potápět do opravdu velkých hloubek. Pod číslicí 6 je samozřejmě nápis "swiss made", který značí místo zhotovení hodinek a zemi původu. Na 3. pozici je umístěná datumovka, díky ní vždy víte kolikátý den v měsíci je. Všechny 3 ručičky (hodinová, minutová a vteřinová) jsou doplněné luminiscencí, která zajistí čitelnost i ve tmě.

Dále hodinky disponují šroubovací korunkou na 3. hodině, ta má celkem 2 pozice - povytažením korunky do první nastavujeme datum, povytažením na druhou pozici pak čas. Ciferník je vybavený safírovým sklíčkem, který podtrhává výběr kvalitních materiálů při výrobě těchto hodinek. Safírové sklíčko je téměř nepoškrábatelné, dá se poškrábat stejným nebo tvrdším materiálem jako je safír (např. diamant aj.). Nevýhodou oproti plastovému sklíčku je ten, že když safírové sklíčko praskne, rozdrtí se na malinké části, které mohou poškrábat a zničit ciferník hodinek. Sklíčko bohužel nemá antireflexní vrstvy, které zaručují lepší čitelnost na slunci a to je velká škoda.

Vše ze shora uzavírá jednosměrná 120ti kroková otočná luneta, která plní svůj účel při potápění. Díky ní, ví potápěč kolik času ještě smí trávit pod vodou aniž by byl v ohrožení zdraví kvůli dekompresi popř. absence kyslíku v bombě.

Pouzdro je vysoké úctyhodných 17mm, což z nich dělá ještě robustnější hodinky, než jsou. BeLOWZERO jsou sportovní potápěčské hodinky, takže se ke košili a ke společenským událostem opravdu nehodí.

Vzadu na dýnku uvidíme napsané modelové označení hodinek, vodotěsnost, typ použitého sklíčka a to co oko jistě nepřehlédne je vrchní část potápěčského obleku. Hodinky si na ruku připnete řemínkem z přírodního kaučuku, který je na ruce velice příjemný a zároveň je voděodolný a ohebný.

Srdcem hodinek je jeden z nejpoužívanějších švýcarských strojků v hodinkách po celém světě a to je ETA 2826-2. Ten spolehlivě funguje na bázi automatického nátahu s možností mechanického dotažení pomocí korunky. Rezerva chodu je standardních 38-40h, proto pokud hodinky sundáte z ruky v pátek a nasadíte opět v pondělí, bude potřeba upravit datum i čas. Já hodinky nosím denně tudíž i o víkendu, takže tohle u mne nehrozí. Strojek běží na frekvenci 4Hz, tudíž sekundová ručička udělá 8 polokmitů v jedné vteřině tzn. pohyb vteřinové ručičky bude plynulejší.

Hodinky jsou dodávány i s kovotahem s černou PVD úpravou a stěžejkovačem pro snadnou výměnu řemínku za kovotah. Hodinky byly použity i ve filmech jako je Marťan nebo Centrální inteligence.

Související skupiny: SportovníAutomatyPotápěčské